Telli küttepuud +372 52 92 305 

Küttepuud Tartus (19) 1. mai 2013

Külm talv on ametlikult seljataha jäänud ja päikeseline kevad saabunud. Kevadisel ajal tasub teha ka ettevalmistusi järgmise talve küttepuude varumiseks, küttepuud Tartus saab hõlpsalt tellida Kasumetsa Küttekontorist. Ka ühe suvega on võimalik saada uueks kütteperioodiks üsna kuivad küttepuud. Selleks tuleb märjad puud laduda riita juba varakevadel ning kaitsta need vihma eest. Parim kuivamiskoht on küttepuudele kuur, kus seinalaudade vahel on väikesed vahed, mille kaudu tuul pääseb halge kuivatama.

Põhiline on, et uue talve saabudes oleksid kuivad küttepuud olemas. Kütta tasub alati kuivade puudega, sest need süttivad kergesti, põlevad puhtalt ja annavad kõige enam sooja. Märja küttepuuga kütmisel põhjustate küttekeha tahmumist ja vähendate ka selle kasutusiga.

Kuidas aga hinnata puu kuivust?

Põhiline on, et kuivade küttepuude kaal on märgadega võrreldes tunduvalt väiksem st kuivad küttepuud on kerged. Puu kuivab mahult peaaegu kaks korda kokku, nii võib kuuekilosest halust pärast kuivamist lõpuks järele jääda kolm kilo. Seega sületäis kuivi puid on alati oluliselt kergem, kui samasugune sületäis märgasid küttepuid. Kui kaht halgu kokku lüüa, siis kuivad puud kõlisevad. Kuiv puu on veel ka valgem ja heledam ning läikivam, niiske puu on matt.

Küttepuud Tartus

Kasumetsa Küttekontor on Elva, Tartu ja Tartumaa küttekoldeid kvaliteetsete küttepuudega varustanud juba 2000 aastast.

Rohkem kui 12 aasta pikkune kogemustepagas ja kaasaegne tootmistehnoloogia võimaldab kuivatada ja pakkuda parima kvaliteediga küttepuid, mida täna turult on võimalik leida.

Telli küttepuud Tartus Kasumetsa küttekontorist – toome küttepuud veoautoga otse koduhoovi. Lubame, et tellitud kogus on alati õige, sest puud saabuvad autokastis riidas – nii ei pea pärast pettuma, et pool puuriita puudu jäi!

Lisainfo ja tellimine
Email again:

Kommentaarid: 19